اخبار مربوط به هنرهای ترسیمیجنگل‌ مدیترانه‌ای و گل‌های غول‌پیکر به گالری ایوان رفت


2017/December/04

گالری ایوان در جدیدترین نمایشگاه خود میزبان نقاشی‌های قاسم محمدی با عنوان «مزرعه رنگین کمان» شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم محمدی در مجموعه «مزرعه رنگین کمان» که با اکریلیک روی بوم خلق شده است به نمایش مناظری پرداخته که با محیط شهری و زندگی انسان ترکیب شده اند اما در نهایت مناظری غیر واقعی و خیال‌گونه به وجود آورده است. جنگل‌های مدیترانه‌ای با گل‌های رنگارنگ و بسیار بزرگ، مهمترین عنصر در این تابلوها هستند که با رنگ‌های تند و زنده، فضایی پر نشاط و پویا ایجاد می‌کنند اما در قسمت بزرگی از این مناظر و یا گوشه و کنار آنها ساختمان، خودرو یا وسیله‌ای قدیمی هم به چشم می‌آید که نشانی از حضور انسان در طبیعت و تغییراتی که او در فضا ایجاد کرده، هستند. با وجود این، حضور انسان در این تصاویر کمرنگ‌تر از سایر عناصر است. آدم ها در کوچکترین ابعاد نسبت به سایر اجزای تابلو حضور دارند و تحت سیطره فضای طبیعی قرار گرفته‌اند.

محمدی درباره شکل‌گیری این مجموعه گفت: پس از آخرین نمایشگاه انفرادی خود در سال ۹۱ کار روی این تابلوها را آغاز کردم و در این ۵ سال روی آنها کار کردم. با توجه به طولانی بودن زمان، بعضی از کارها در طول این مدت تغییر کرده و بارها روی آنها کار شده است.

وی ادامه داد: معمولا کارهایم بر اساس یک ایده اولیه شکل نمی‌گیرد. ممکن است یک تصویر اولیه در ذهنم بیاید و بر اساس آن شروع به کار کنم اما در طول نقاشی آن را تغییر دهم. تابلوهای این مجموعه را می‌توان رئالیست فانتزی دانست، زیرا که شما عناصر کاملا واقعی و ملموسی در آنها می‌بینید ولی به خاطر غیر متعارف بودن حضور آنها در کنار یکدیگر، بیشتر مانند یک خواب است.

 نمایشگاه «مزرعه رنگین کمان» تا ۲۴ آذر ۱۳۹۶ در گالری ایوان به آدرس الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ برقرار است. علاقه‌مندان می‌توانند هر روز به جز شنبه‌ها از ساعت ١۶ تا ۲۰ از این آثار دیدن کنند.  

نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
ارسال نظراتارسال