اخبار تأتراختتامیه جشنواره تئاتر کردستان با معرفی برگزیدگان


2018/August/28

جشنواره تئاتر کردستان که فراخوان آن تیر ماه منتشر شده بود بعد از ظهر دوشنبه 5 شهریور ماه کار خود را به اتمام رساند این جشنواره که با ارسال 14 اثر و تایید 8 اثر کار  خود را بخش مسابقه  وبخش های جنبی و ویژه آغاز کرده بود در طی 4 روز برگزار شد و منتخب ها از نگاه داوری را معرفی کرد 

داوران این دوره جشنواره تئاتر کردستان  بخش بازبینی «مازیار قبادی، آرش ملکی و غلامرضا همتیان» و در بخش مسابقه «امیر آتشانی، فرشید گویلی و پیمان دانشمند» بر عهده داشتند. همچنین داوری بخش نقد آثار هم بر عهده «کیان مرادی» بودند 

در مراسم اختتامیه هئیت داوران برگزیدگان خود را به شرح زیر معرفی کردند :

جایزه سوم بازیگر زن مشترکا به «مژگان اسماعیلی» برای بازی در نمایش «گور به گور» از سنندج و «منیرالسادات قاضی زاده» برای نمایش «کافه سایه» از قروه تعلق گرفت 

جایزه دوم بازیگری زن به «پریسا قلی پور» برای نمایش «بالستیک زخم» از سنندج اهدا شد.

و در نهایت  جایزه بازیگری اول زن را به بازی «شایسته فرمانی فرد» در نمایش «استرالیا» از شهرستان بیجار اهداشد  

و همچنین در بخش بازیگری ویژه «شیلان شیرزاد» برای نمایش «باغ آرزوها» از مریوان و «آرتین امجدی» برای نمایش «نُه» از سنندج انتخاب و تجلیل شدند.

و جوایز بازیگران مرد برای نفرات اول تا سوم به شرح زیر است 

جایزه اول بازیگری مرد به «پیمان جباری» در نمایش «استرالیا» از بیجار و «نیما ایمانزاده» در نمایش «بالستیک زخم» از سنندج به صورت مشترک رسید.

جایزه دوم بازیگری مرد به صورت مشترک به «حسین موسوی» برای نمایش «استرالیا» از بیجار و «شعیب مکتب داری» برای «بالستیک زخم» از سنندج و «ایوب طالب پور» برای «کافه سایه» از قروه اختصاص یافت.         

جایزه سوم بازیگری مرد  مشترکاً به «محمدنقی حیدری» برای نمایش «کافه سایه» و «سجاد مخدومی» برای نمایش «آقا لیلا» هردو از قروه اهدا شد 

همچنین جوایز در دیگر بخش هایی چون کارگدانی نوسندگی و طراحی صحنه ولباس به شرح زیر است 

هیئت داوران در بخش جایزه بهترین نویسندگی ضمن تأکید بر استفاده از ظرفیت های نویسندگان بومی به منظور تولید عنوان نمایش در استان جایزه خود را به «افشین خدری» نویسنده نمایش «نُه» از سنندج اهدا کرد.

در بخش بهترین کارگردانی جایزه سوم مشترکاً به «محمد صمدی» برای نمایش «کافه سایه» از قروه و «افشین خدری» برای نمایش «نُه» رسید. جایزه دوم کارگردانی هم به صورت مشترک به «کامران جباری» برای نمایش «استرالیا» از بیجار و «شعیب مکتب داری نیما ایمانزاده» برای «بالستیک زخم» از سنندج اهدا شد.

اما عنوان اول کارگردانی در این جشنواره را «فاتح بادپروا» برای نمایش «آژاکس» از مریوان از آن خود کرد. در ادامه هم دو نمایش «گور به گور» به کارگردانی «زهرا محمدی» از سنندج و «آقا لیلا» به کارگردانی «بهزاد فرمانی» از قروه شایسته تجلیل معرفی شدند.

در بخش طراحی لباس و صحنه هیئت داوران جایزه خود را به نمایش های «استرالیا» از بیجار و «آژاکس» از مریوان اهدا کرد.    

برای انتخاب بهترین موسیقی هیئت داوران ضمن ابراز تأسف از اینکه هیچ گونه موسیقی زنده ای در نمایش ها وجود نداشت در این بخش اثری را شایسته تجلیل ندانست.

اما در بخش نورپردازی و طراحی بروشور این نمایش «آژاکس» از مریوان بود که موفق به دریافت جایزه در هر دو بخش شد و همچنین جایزه بهترین تیم بازیگری از نظر هماهنگی هم به این نمایش رسید.

در ادامه هم از عوامل نمایش «سرباز شال بلند» به نویسندگی و کارگردانی «علیرضا حنیفی» و نمایش «گاری» به نویسندگی و کارگردانی «کیومرث شیروانی» تجلیل شد.

در خاتمه نمایش هایی که برای حضور در جشنواره تئاتر فجر معرفی و پیشنهاد شدند به انتخاب هیئت داوران شامل نمایش های «آژاکس» از مریوان و «استرالیا» از بیجار بود.

نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
ارسال نظراتارسال