اخبار سینمافهرست اعضای اولین آکادمی جایزه «سینماسینما» اعلام شد


2018/August/27

فهرست ۶۰ نفره اعضای اولین آکادمی جایزه «سینماسینما» که با رای خود بهترین‌های سال ۹۶ سینمای ایران را برمی گزینند، اعلام شد این اعضا که شامل ۱۲ کارگردان، ۵ فیلمنامه‌نویس، ۸ بازیگر، ۳ تهیه کننده، ۱۰ منتقد سینما، ۲ استاد دانشگاه در حوزه رسانه، ۱۳ فعال حوزه مستند و کوتاه و ۷ نفر از دیگر هنرمندان و فعالان تخصص‌های دیگر سینمایی هستند در آکادمی «سینماسینما» حضور دارند که با رای خود بهترین‌های سال ۹۶ سینمای ایران را برمی‌گزینند.

سیاوش اسعدی، احمد امینی، سیروس الوند، محمدعلی باشه‌آهنگر، مجید برزگر، فریدون جیرانی، بهتاش صناعی‌ها، علی کریم، مجیدرضا مصطفوی، سامان مقدم، شهرام مکری و مازیار میری کارگردانان این فهرست هستند.

فیلمنامه‌نویسان هم شامل محمود اربابی، فرهاد توحیدی، شادمهر راستین، سعید عقیقی و مهران کاشانی می‌شوند.

۸ بازیگر شامل حمیدرضا آزرنگ، رویا تیموریان، حبیب رضایی، علیرضا شجاع نوری، میکاییل شهرستانی، فرشته صدرعرفایی، طناز طباطبایی و رضا کیانیان در این فهرست حضور دارند.

تهیه‌کنندگان این فهرست منوچهر محمدی، سعید ملکان و غلامرضا موسوی هستند.

منتقدان این فهرست را محسن آزرم، مینا اکبری، امیر پوریا، پوریا ذوالفقاری، مهرزاد دانش، خسرو دهقان، رامتین شهبازی، احمد طالبی‌نژاد، سحر عصرآزاد و خسرو نقیبی تشکیل می‌دهند.

ستار اورکی، عباس بلوندی، محمدرضا دلپاک، مسعود سلامی و هایده صفی‌یاری نیز از سایر هنرمندان سینما هستند که در آکادمی «سینماسینما» حضور دارند.

در ۲ بخش فیلم مستند و کوتاه نیز نام محسن استادعلی، امیرعلی اعلایی، مسعود امینی تیرانی، آزاده بیزارگیتی، امیر توده‌روستا، مرجان ریاحی، مرضیه ریاحی، جعفر صانعی مقدم، ناصر صفاریان، نیما عباسپور، محمد کارت، پیروز کلانتری و میترا مهتریان در فهرست اعضا قرار دارد.

 محمد اطبایی، محمد آفریده، مهناز رونقی و بهروز گرانپایه نیز سایر اعضای این فهرست ۶۰ نفره هستند.

مراسم جایزه آکادمی «سینماسینما» در دهه دوم شهریورماه با دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری در تهران برگزار می‌شود

نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
ارسال نظراتارسال