اخبار مربوط به هنرهای ترسیمیافتتاح جشنواره هنر های تجسمی جوان در تبریز


2018/August/19

مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در مقبره الشعرای تبریز برگزار شد.

 به نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی، بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با حضور مدیران و هنرمندان در مقبره الشعرای تبریز آغاز شد.

در این مراسم هادی مظفری مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی، محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، رضوان صادق‌زاده دبیر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، عبدالرحیم سیاهکارزاده رییس موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و استادان کارگاه‌ها و ۱۰۰ هنرمند پذیرفته شده در جشنواره حضور داشتند.

هادی مظفری؛ مدیرکل هنرهای تجسمی به جای سخنرانی در افتتاحیه متنی از خاطرات روزهای دور و اتفاقات امروز خواند.

رضوان صادق‌زاده؛  دبیر بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان گفت: در سال ۲۰۱۸ تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام معرفی شده است و جای خوشحالی است که این دوره از جشنواره در تبریز برگزار می‌شود.

محمد محمدپور؛  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه جشنواره هنرهای تجسمی جوانان یک رویداد بسیار مهم در عرصه هنرهای تجسمی کشور است، گفت: مکانی که هم اکنون در آن حضور داریم مدفن ۴۱۰ شاعر، عارف و ادیب ایرانی در طول هزار سال گذشته است و هم اکنون همه آنها میزبان شما هستند. افتخار می‌کنیم که شما هنرمندان در شهر ما حضور دارید.

محمدپور افزود: تبریز در طول تاریخ مبدا تحولات بسیار بزرگی بوده است. دو دوره باشکوه نگارگری در زمان ایلخانیان و صفویان در تبریز شکل گرفت و نمونه‌های بسیاری از این دست باعث شد که تبریز امسال به عنوان پایتخت گردشگری معرفی شود.

کارگاههای سه روزه بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان از امروز تا ۲۹ مردادماه برگزار می شود و ۱۰۰ هنرمند جوان در این کارگاه‌ها حضور دارند.

بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با حمایت مرکز هنرهای تجسمی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر تا ۳۰ مرداد ماه در تبریز ادامه دارد.

منبع

نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
ارسال نظراتارسال