اخبار تأترتئاتر خراسان شمالی در مسیر عدم اتکا به کمک های دولتی


2018/August/12

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی با اشاره به این‌که خراسان‌شمالی تنها بجنورد نیست، گفت: جهت‌گیری این است که منابع مالی و امکانات و رویدادها را در همه شهرستان‌ها به کار بگیریم.

«حسین فرخنده» در آئین اختتامیه سیزدهمین جشنواره تئاتر استانی خراسان‌شمالی در شیروان ابراز خرسندی کرد و گفت: امید می‌رود با برگزاری جشنواره‌های استانی در شهرستان‌ها شاهد پویایی هر چه بیشتر فعالیت‌های فرهنگی وهنری مشارکت بیشتر دستگاه‌ها در شهرستان‌ها را در فعالیت‌های فرهنگی و هنری باشیم. 

وی با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر استان در شهرستان شیروان تصریح کرد: امروز علاوه‌بر این‌که می‌توانیم بگوئیم تئاتر تنها در بجنورد متمرکز نیست نشانه‌های خوب دیگری از جمله فروش 100میلیون تومانی بلیت تئاتر در سال گذشته مواجه هستیم که نشان‌دهنده آن است که با تئاتر در مسیر عدم اتکا به کمک‌های دولتی می‌تواند به پیش برود.

فرخنده، برگزاری رخدادهای هنری در شهرستان‌ها را مهم اما تدوام آن را مهم‌تر برشمرد و افزود: تداوم و شکوفایی هنر مستلزم تعامل بین  فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی، مسئولان انجمن‌ها، هنرمندان و از همه مهم‌تر حمایت مردم است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان‌شمالی با اشاره به راه اندازی پلاتو در مجتمع فرهنگی هنری شهید امانی شیروان همزمان با این جشنواره افزود: مجتمع های فرهنگی، نگارخانه ها و آمفی تئاتر ها به رونق فعالیت های هنری کمک می کنند که در همین راستا  نیازمند مساعدت هر چه بیشتر فرمانداری شهرستان برای تخصیص اعتبارات هستیم.

سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان‌شمالی با حضور شش گروه نمایشی به میزبانی شهرستان شیروان برگزار و شامگاه ١٩ مرداد با معرفی نفرات برتر در مجتمع فرهنگی و هنری غدیر شهرستان شیروان به کار خود پایان داد.

منبع

نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
ارسال نظراتارسال