اخبار تأترآغاز جشنواره های تئاتر استانی


2018/August/04

جشنواره های تئاتر استانی که از 15 مرداد ماه آغاز می شود و تا پایان آبان ماه ادامه داردبا حضور 34 استان برگزار می شود برگزیدگان این جشنواره ها به جسنواره تئاتر فجر راه می یابند 

اولین استان‌هایی که در جسشنواره حضور دارند استان ها ی  اردبیل و خراسال شمالی هستند این استان ها آثار گروه‌های نمایشی خود را به نمایش و داوری می‌گذارند. استان اردبیل از ۱۵ مرداد تا ۸ شهریور ۱۳۹۷ جشنواره تئاتر خود را برگزار می‌کند. استان خراسان شمالی نیز از ۱۵ تا ۱۷ مرداد ماه شاهد اجرای آثار نمایشی راه یافته به جشنواره تئاتر استانی خواهد بود.

 در استان کردستان که سومین تجربه خود در برگزاری جسنواره تئاتر استانی را دارد جشنواره از 27 مرداد آغاز مشود  در ۲۹ مرداد ماه نیز برگزیدگانش را معرفی خواهد کرد. برای برگزاری جشنواره‌های تئاتر استانی تمرکز اصلی بر شهریور ماه است. مطابق اعلام هماهنگی امور استان‌ها ۲۳ استان کشور در این ماه اقدام به برگزاری جشنواره تئاتر استانی خواهند کرد.

استان آذربایجان شرقی از ۵ تا ۸ شهریور ماه، استان آذربایجان غربی از ۶ تا ۸ شهریور، استان البرز از ۱ تا ۵ شهریور و استان اصفهان از ۳ تا ۷ شهریور شاهد برپایی جشنواره تئاتر استانی هستند. استان های تهران از ۲ تا ۷ شهریور در شهر دماوند، چهارمحال و بختیاری از ۱۴ تا ۱۸ شهریور، خراسان رضوی از ۴ تا ۸ شهریور، خراسان جنوبی از ۱۶ تا ۱۸ شهریور و زنجان از ۶ تا ۷ شهریور آثار منتخب خود را به نمایش می‌گذارند.

سمنان از ۱۳ تا ۱۶ شهریور، سیستان و بلوچستان از ۲۵ تا ۲۷ شهریور، قزوین از ۱۵ تا ۱۸ شهریور، قم از ۱۲ تا ۱۵ شهریور، قشم از ۱۴ تا ۱۶ شهریور، منطقه جنوب کرمان از ۱۳ تا ۱۵ شهریور، کرمانشاه از ۱۵ تا ۱۸ شهریور، گیلان از ۷ تا ۱۲ شهریور، گلستان از ۱۲ تا ۱۶ شهریور، لرستان از ۸ تا ۱۰ شهریور، مازندران از ۱۰ تا ۱۳ شهریور، مرکزی از ۱۳ تا ۱۶ شهریور، همدان از ۱۰ تا ۱۳ شهریور، یزد از ۱۴ تا ۱۶ شهریور و منطقه آزاد اروند از ۱۴ تا ۱۶ شهریور ماه جشنواره های تئاتر استانی خود را برگزار خواهند کرد.

هفت استان دیگر کشور به علت شرایط اقلیمی برپایی جشنواره های استانی خود را در آبان ماه برنامه ریزی کرده اند. استان ایلام از ۲۷ تا ۳۰ آبان ماه، استان بوشهر از ۱۸ تا ۲۵ آبان، استان خوزستان از ۲۰ تا ۲۴ آبان، استان فارس از ۲۰ تا ۲۴ آبان، استان کرمان از ۲۳ تا ۲۵ آبان، استان کهکیلویه و بویر احمد از ۲۷ تا ۳۰ آبان و استان هرمزگان از ۲۶ تا ۲۸ آبان شاهد برگزاری جشنواره تئاتر استانی هستند.

نمایش برگزیده هر استان به مرحله انتخاب آثار جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی خواهد شد.

نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
ارسال نظراتارسال