اخبار تأتراچرای نمایش نامه دو مرغابی در مه حسین پناهی


2018/July/31

نمایش نامه دو مرغابی در مه که در سال 64 به صورت تله تئاتر از تلویزیون پخش شده ایت ایبار برای بزرگداشت این هنرمند توسط کوروش ساسانیان بازیگر و کارگردان تئاتر  در سالن ناصر خسرو به روی صخنه می رود ساسانیان در خصوص این اجرا گفت :به احترام حسین‌پناهی برای این اجرا، بلیت فروشی نداریم و حضور عموم مردم آزاد است.وی در ادامه سخنانش گفت:ما تلاش داریم که این نمایشنامه را به صورت مناسبی اجرا کنیم. این اجرا صرفا نمایشنامه‌خوانی نیست به همین دلیل متن در دست بازیگران قرار ندارد و می‌خواهیم به این شیوه حس و حالی که نمایشنامه دارد را به تماشاگر هم منتقل کنیم و مهم‌ترین هدف‌مان برگزاری بزرگداشتی برای حسین پناهی است. با این حال بر روی میزانسن‌های این نمایش نیز کار زیادی نشده است.

داستان دو مرغابی درمه حکایت زوجی است که به امید اینکه شوهر بتواند در زمینه نویسندگی فرد موفقی شود، از روستا به شهر می‌آیند اما متأسفانه در شهر با معضلات اقتصادی و اجتماعی زیادی روبرو می‌شود.

این اجرا که در شب سالگرد فوت حسین پناهی انجام می شود اولین تجرایی که بعد از فوت او از آثارش روی صحنه می رود 

بعد از درگذشت حسین پناهی نمایشنامه‌های این هنرمند اجازه اجرا پیدا نکردند و اکنون بعد از مدت‌هاست که این اتفاق افتاده و با کسب اجازه از انتشارات «دارینوش» که مسئولیت آثار این هنرمند را برعهده دارد، این کار صورت گرفت. امیدوارم بتوانیم در آینده نه چندان دور این نمایشنامه را به مدت یک ماه روی صحنه اجرا کنیم تا مردم و نسل جدید با نوشته‌های این هنرمند آشنا شوند زیرا می‌توان گفت این متن از نظر تخصصی یکی از بهترین نمایشنامه‌های ایرانی است.

در نمایش «دو مرغابی در مه» که شنبه ۱۳ مردادماه در شب سالگرد درگذشت حسین پناهی در تالار ناصرخسرو خیابان انقلاب،خیابان 16 آذر روی صحنه می‌رود، کوروش ساسانیان، النا آهی و جواد اینانلو  نقش آفرینی خواهند کرد.

نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
نام و نام خانوادگی

پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود پاسخ مورد نظر در این قسمت نمایش داده می شود
ارسال نظراتارسال